Zefr Wyszewo pokonany

Zefir Wyszewo - Darłovia Darłowo 0 : 3 ( 0 : 0 )

Do wyjazdowego pojedynku z Zefirem Wyszewo podopieczni Kamila Chicewicza przystępowali z zadaniem zdobycia kompletu punktów. Tylko wygrana w dalszym ciągu pozostawiała ich w walce o ligowy triumf, który zależny jest  jednocześnie od postawy głównego rywala - GKS Manowo. Do meczu w Wyszewie goście przystępowali bez najskuteczniejszego strzelca Konrada Romańczyka, którego zastąpił Bartosz Dywan, a także pauzującego za kartki Konrada Rokickiego.

Pierwsza połowa meczu prowadzona była pod dyktando Darłovii, a miejscowi starali się grać bardzo uważnie i głęboko w defensywie, posyłając długie zagrania na swoich ofensywnych piłkarzy. Właśnie takie zagranie mogło zakończyć się prowadzeniem Zefira, po tym jak ich zawodnik wyszedł sam na sam z Miranowiczem i starał się go przelobować. Do pełni szczęścia brakowało mu niewiele, ale udaną interwencją popisał się Rafał Lipiński, wybijając piłkę zmierzającą do pustej bramki. W odpowiedzi ze strony Darłowian swoje okazje mieli Dywan, Maciukajć oraz Kornaga, ale każdemu z nich zabrakło precyzji, a efektem czego bezbramkowy wynik po 45 minutach gry.

Drugą część meczu Darłowianie rozpoczęli bardzo mocno. W pierwszej swojej akcji bliski trafienia był Kamil Bazyli, ale jego uderzenie zakończyło się trafieniem w słupek. Chwilę później przyjezdni wyszli na prowadzenie, a efektowną bramkę nożycami zdobył Norbert Kornaga. Na kolejną bramkę przyszło czekać 20 minut, a do siatki z rzutu wolnego trafił Kamil Michalski. Ostateczny wynik kilkadziesiąt sekund później ustalił Bartosz Dywan, rozstrzygając swoim trafieniem losy meczu.

Pewna wygrana w Wyszewie, przy jednoczesnym remisie GKS Manowo z Sokołem Karlino (2:2) sprawia, że rywalizacja o wygranie lig stała się jeszcze bardziej zażarta i każda kolejna strata punktów będzie decydująca. O kolejne zwycięstwo Darłowianom przyjedzie walczyć z Wiekowianką Wiekowo, a sam mecz odbędzie się w sobotę 13 maja o g. 13:00.