CZAS ZARZĄDU

CZAS  ZARZĄDU

Zakończyły się rozgrywki ligowe. Niestety czas radości z okazji awansu seniorów zastąpił okres przygotowań do nowego sezonu, a co się z tym wiąże czas ważnych decyzji.

W dniu 23 czerwca b.r. zebrał się Zarząd Klubu. Na 10 członków obecnych było 8. W spotkaniu uczestniczyli także: członek Komisji Rewizyjnej Jerzy Łańko oraz Radny Rady Miejskiej w Darłowie Jerzy Maciąg.

Zarząd dokonał oceny merytorycznej i finansowej rundy wiosennej w poszczególnych grupach rozrywkowych. Jednogłośnie okres ten oceniono pozytywnie, podkreślając osiągnięcie założonych celów. Efekty przynosi porozumienie ze szkółką piłkarską „Orlik”, skąd płynnie młodzi piłkarze przechodzą do struktur „Darłovii”. Bardzo dobrze oceniono współpracę z lokalnym samorządem, w tym również z MPGK Darłowo w temacie użytkowania infrastruktury sportowej. Klub nie posiada żadnych długów, realizując zobowiązania finansowe na bieżąco.

Zarząd postanowił nie przedłużać dalszej umowy z Łukaszem Jarosiewiczem, trenerem seniorów. Jednocześnie Zarząd składa podziękowania Panu Jarosiewiczowi za pracę i grę w rundzie wiosennej oraz za osiągnięcie założonego celu, jakim było utrzymanie pozycji zapewniającej awans zespołu seniorów do wyższej klasy rozgrywkowej.

Zarząd podjął uchwałę o dokooptowaniu do składu Zarządu Pana Jerzego Maciąga. Zgodnie ze Statutem w trakcie kadencji zarządowi przysługuje prawo kooptacji 1/3 składu, czyli 3 osób. Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze w 2015 roku wybrało zarząd 11 osobowy. W międzyczasie 2 osoby złożyły rezygnację. W lipcu 2016r. Zarząd do swojego składu dokooptował Pana Tomasza Bobina. Aktualnie skład Zarządu liczy 11 osób.

Prezes Klubu przekazał informację o zgłoszeniu do Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej do rozgrywek na sezon 2017/2018 zespołu seniorów (Koszalińska Klasa Okręgowa) oraz 2 grup młodzieżowych: młodzik i trampkarz (lub junior młodszy – decyzja podjęta zostanie po powrocie z obozu młodzieży „Orlika” ze Świdnicy).

Zarząd omówił wstępne propozycje kadrowe w temacie powierzenia funkcji trenera w poszczególnych zespołach rozgrywkowych i wyznaczył osoby odpowiedzialne do przedłożenia tym kandydatom ofert na rundę wiosenna.

Podczas posiedzenia pisemną rezygnację z pełnionych funkcji złożyli: Prezes – Wojciech Polakowski oraz Wiceprezes – Marcin Witkowski, pozostając nadal jako członkowie Zarządu. Zarząd po wysłuchaniu dodatkowych uzasadnień przyjął obydwie rezygnacje do wiadomości. Zgodnie ze Statutem Klubu w przypadku rezygnacji prezesa zarząd może wybrać ze składu zarządu drugiego prezesa na czas do najbliższego walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego.

Zarząd upoważnił osoby do reprezentowania Klubu w spotkaniu z przedstawicielami władz samorządowych i przedstawieniu aktualnej sytuacji stowarzyszenia i planów na drugie półrocze 2017r.

W posiedzeniu Zarządu zarządzono przerwę w trakcie której będą prowadzone rozmowy z kandydatami na prezesa i trenerów oraz z lokalnym samorządem. Wznowienie obrad zaplanowano na 5 lipca 1017r. (godz.18.00) i wtedy powinniśmy poznać zarówno decyzje kadrowe jak i również wstępny plan przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2017/2018.

Autor: Tomasz Bobin