„ Trudny mecz”.

W najbliższą sobotę, 3 października o godzinie 15 nasi chłopcy wybiorą się do pobliskiego Starego Jarosławia na mecz z drużyną Błękitnych.

Błękitni Stary Jarosław reaktywowali swoją działalność w 2003 roku po wielu latach niebytu na piłkarskiej mapie gminy. Barwy klubowe to kolor ciemno- niebieski. Kadra I zespołu liczy 26 zawodników, a średnia wieku oscyluje wokół 20 lat z tym, że w drużynie występuje też kilku starszych zawodników m.in. Tadeusz Konieczny mający prawie 50 wiosen. W klubie trenuje także 30 juniorów i 33 trampkarzy., lecz nie występują w żadnych rozgrywkach. Prezesem klubu jest Tadeusz Głuszek, zaś trenerem Marek Mejsner.

Błękitni są dla Darłovii niewygodnym rywalem. W zeszłym sezonie odprawili nasz zespół z dwoma zwycięstwami: u siebie wygrali 3 : 1, zaś w Darłowie 1 : 0. Awans do Klasy Okręgowej wywalczyli w sezonie 2013/ 2014 odnosząc w A Klasie 18 zwycięstw, przy remisie i 3 porażkach ( br.81 : 30). W obecnym sezonie bilans Błękitnych, to 3 zwycięstwa, remis i porażka ( z Wieżą Postomino na wyjeździe).

„ Nie stawiamy przed zespołem wygórowanego celu. Chcemy się ograć, scementować zespół i dać kibicom dużo radości z naszej gry. Darłovia gra obecnie świetna piłkę i należy do faworytów Ligi. Moi chłopcy na pewno nie położą się na murawie. Nie ukrywam, że zwycięstwa nad klubem z Królewskiego Miasta smakują najbardziej. Jak będzie tym razem pokaże boisko”- twierdzi Prezes Głuszek.

Darłowianie przystąpią do tego meczu głodni piłki. Ostatni mecz, z Wrzosem nie odbył się- goście nie dojechali. Teraz, na trudnym terenie Starego Jarosławia czeka ich potyczka z Błękitnymi, oby zwycięska. Przypominam raz jeszcze, że mecz pierwotnie miał być rozegrany w niedzielę, ale oba kluby porozumiały się i rozegrany będzie w sobotę o 15:00. Powodzenia Darłowianie!

A.R.