Rezerwy Darłovii z kompletem punktów

Dwie wygrane na start ligowych rozgrywek sprawiły, że drużyna rezerw Darłovii w dobrych nastrojach przystępowała do pojedynku z drużyną prowadzoną przez Grzegorza Lewandowskiego – Błękitnymi Tychowo. W kadrze Darłowian na to spotkanie znaleźli się ponownie piłkarze występujący na szczeblu IV ligi i tym razem do Synkiewicza i Paluszkiewicza, regularnie goszczących w kadrach obu drużyn, dołączyli Michał Turkacz, Damian Kulon, Tomasz Sosiński oraz Dominik Topolski, którzy dzień wcześniej rozpoczęli IV-ligowy mecz z Flotą Świnoujście (0:3) na ławce rezerwowych.

Pierwsze minuty miały wyrównany przebieg, co miało związek z nerwową grą Darłowian, którzy potrzebowali czasu, aby się wzajemnie ”dotrzeć”. Szansę na wykorzystanie słabości rywala mieli przyjezdni, głównie za sprawą Marcina Jędryczka, który sprawiał sporo problemów defensywie miejscowych i dodatkowo kilkakrotnie groźnie uderzył na bramkę strzeżoną przez Turkacza. Darłovia z letargu zaczęła budzić się dopiero po pół godzinie gry. Okres dobrej gry gospodarzy został udokumentowany bramką w 37 minucie. Na lewym skrzydle pozycję do strzału na bramkę znalazł Marcin Łańko i uderzył mocno w kierunku dalszego słupka. Piłkę zdołał wybronić Paweł Bonisławski, ale uczynił to niezbyt szczęśliwie i po chwili do odbitej futbolówki doszedł Damian Kulon umieszczając piłkę w bramce. Wyście na prowadzenie dodało Darłowianom pewności w grze, a efektem tego podwyższenie prowadzenia po uderzeniu Karola Synkiewicza zza linii pola karnego tuż przed końcem pierwszych 45 minut gry.

Druga część spotkania przebiegała całkowicie pod dyktando Darłovii. Goście kilkakrotnie groźnie centrowali w pole karne gospodarzy, ale z każdym razem pewnie interweniował Michał Turkacz. Dodatkowo po jednej z takich interwencji popisał się asystą, długim zagraniem uruchamiając Klaudiusza Brugiera, który wykorzystał błąd defensywy Błękitnych i pokonał Bonisławskiego uderzeniem w kierunku dalszego słupka. Napastnik Darłovii po chwili mógł drugi raz wpisać się na listę strzelców, ale nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam. W kolejnych minutach Darłowianie regularnie gościli pod bramką Tychowian i dwukrotnie ich akcje zakończyły się powodzeniem. Tym razem skutecznością popisał się Marcin Łańko notując dwa trafienia. Pod koniec spotkania na boisku pojawili się m.in. Kacper Śliwiński oraz Mateusz Kaproń, poszerzając grono zawodników debiutujących w drużynie seniorów Darłovii II w rozgrywkach ligowych.

Kolejnym rywalem podopiecznych Artura Maciąga będzie zespół rezerw Wieży Postomino. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 18 września o g. 17:00 i można spodziewać wyrównanego pojedynku, podobnie jak to zawsze ma miejsce w starciach pierwszych drużyn.