Gramy z Liderem !!!

`”Gramy z liderem”

W najbliższą niedzielę o godzinie 16 Darłovia Darłowo spotka się w meczu wyjazdowym z liderem rozgrywek, karlińskim Sokołem. Jeszcze przed rozpoczęciem tego sezonu wydawało się, ze taki mecz będzie miał duży wpływ na układ w tabeli i kwestie awansu. Dzisiaj, kiedy różnica punktów dzieląca trzy zespoły góry tabeli jest dosyć spora, jego ciężar gatunkowy jest nieco mniejszy. Pytany o to trener Sokoła Maciej Wachowski stwierdził: „ Do każdego meczu i do każdego przeciwnika podchodzimy bardzo poważnie. Przed sezonem zakładaliśmy taki układ czołówki, ale jest lepiej, niż mogliśmy przypuszczać. Mam bardzo dobry, młody zespół, świetnie przygotowany do sezonu. Od sierpnia ubiegłego roku gram tą samą grupą zawodników. Piłka wymaga jednak pokory. Przecież wystarczy zgubić punkty w 2- 3 meczach i sytuacja robi się dużo mniej komfortowa. Darłovia to dobry i groźny rywal. Nowy trener, kilku nowych piłkarzy. Nie ma mowy o żadnym lekceważeniu czy samouspokojeniu. Będziemy w każdym meczu grać o pełna pule”.

Podczas rozmowy z prezesem Sokoła, Waldemarem Miśko okazało się, że budżety obu klubów są porównywalne i oscylują wokół 100 tysięcy złotych. Według założeń włodarzy klubu nie ma regulaminu wynagradzania zawodników. Koniec sezonu wieńczy dzieło i dopiero wtedy kadra zespołu Sokoła dostaje bonusy w postaci jednorazowej premii. Za wynik i za postawę.

Jak więc widzimy spotkanie z naszą drużyną ma dla piłkarzy i trenera Wachowskiego ogromne znaczenie. Szanują naszą ekipę, ale mają ambicje wygrać wszystkie spotkania do końca rundy.

Nasi chłopcy zaczynają powoli łapać właściwy rytm. Trzy kolejne zwycięstwa są tego najlepszym dowodem. Zespół osiąga właściwy poziom. Dobrze by było, aby potwierdzić tą tendencję na boisku lidera. Nie będzie to łatwe, ale jakby pojechać tak „ z pod wątroby” to może się wydarzyć wiele miłego.

Zostałem upoważniony przez Prezesa Miśko i trenera Wachowskiego do przekazania serdecznych pozdrowień kibicom darłowskim i całej piłkarskiej rodzinie. Dziękujemy. Nie obrazimy się na naszych chłopców, jak zepsują bilans lidera i coś tam uszczkną. Powodzenia.

A.R